VIDEOGALERIE

Řešíme to spolu (Mladá Plzeň TV)

 

Podíváme se na to Vašima očima

 

Martin Zrzavecký - kandidát ČSSD na primátora Plzně (představení)


 

Václav Šimánek - kandidát ČSSD na senátora (představení)


Radislav Neubauer - Váš kandidát na starostu Plzeň 3

 

Mladí sociální demokraté fotí selfie...Diskusní kavárna ČSSD, 30.9.2014 - Martin Zrzavecký
Diskusní kavárna ČSSD, 30.9.2014 - Václav Šimánek
Diskusní kavárna ČSSD, 30.9.2014 - Bohuslav Sobotka


 

Jízdné zdarma pro seniory a žáky i v Plzni bude předmětem jednání města a kraje
Primátor Plzně Martin Zrzavecký a ostatní starostové a místostarostové za sociální demokracii podpořili kandidaturu Josefa Bernarda na hejtmana Plzeňského kraje a vyjádřili ochotu diskutovat nad podmínkami zavedení jízdného zdarma pro seniory a žáky také v Plzni. Společně také chtějí diskutovat s občany záměr výstavby akvaparku v Plzni.
Na kterém místě se v případě ochrany Šumavy ocitá člověk?
Novela zákona o ochraně přírody a krajiny byla na návrh předsedy Poslaneckého klubu hnutí ANO vyřazena z probíhající schůze Poslanecké sněmovny. Tento krok lze hodnotit jako účelový, ministr životního prostředí Brabec kontroverzní novelu stáhl patrně z důvodu blížících se krajských voleb. Přestože to otevřeně nepřiznal, v podstatě tím potvrdil, že kritika návrhu zákona bytostně se dotýkajícího obyvatel žijících v Národním parku Šumava je oprávněná.
Unikátní olympijský park byl otevřen v Plzni
Přes 1500 Plzeňanů si nenechalo ujít slavnostní show, při níž byl v pátek 5. srpna 2016 oficiálně veřejnosti otevřen Olympijský park Plzeň, dosud největší sportovní projekt západočeské metropole. Lidé v takzvané Fan zóně areálu za OC Plzeň Plaza společně zhlédli defilé sportovních klubů, odpočítali zapálení plzeňského olympijského ohně, vychutnali si rytmy salsy v podání brazilských tanečnic, přehlídku olympijského oblečení, ohňostroj i večerní hudební produkci.
Sociální demokraté připravili speciální video ke kampani "Dva roky ve vládě"
Druhou část kampaně ke dvěma letům ČSSD ve vládě dnes představili sociální demokraté. Speciální volební klip vysvětlující, proč stát není firma, ale společenství lidí, se dnes objevil na webové stránce kampaně Srdcebijevlevo.cz.
Snižujeme náklady pro podnikatele
Novela zákona o soudních poplatcích, kterou dnes ve třetím čtení schválila Poslanecká sněmovna, přináší výrazné snížení nákladů při zahájení podnikání, konkrétně při založení společnosti s ručením omezeným.
Před snížením zdaněním piva dává ČSSD přednost snížení DPH na základní potraviny
Pokud by se v koalici otevřela debata o snižování DPH, pak dává sociální demokracie přednost snížení DPH na vybraný okruh základních potravin jako je maso, mléko, máslo a chleba.
Co bychom chtěli ve vládě a v parlamentu prosadit v roce 2016?
To, že sociální demokracie vede koaliční vládu, jí i v začínajícím roce 2016 umožňuje pokračovat v prosazování programu, se kterým na podzim roku 2013 vyhrála volby do Poslanecké sněmovny a který se z velké části podařilo vtělit do koaliční smlouvy a vládního programu.
ČSSD chce více ochránit spotřebitele, které finanční instituce předluží, trestem bude neplatnost smlouvy
Lidé, kterým finanční instituce půjčily peníze, aniž by prověřily jejich schopnost splácet, budou mít nové zastání. Sociální demokracie připravuje pozměňovací návrh, který zavádí povinnou kontrolu v úvěrových registrech a v případě předlužení klienta by zneplatnil takovouto smlouvu. Návrh ČSSD má ještě zpřísnit zákon o úvěru pro spotřebitele, který dnes s dílčími úpravami vláda.
Sociální demokracie bojuje za ochranu spotřebitelů, kteří si vezmou předvánoční půjčku
Lidé, kteří podlehnou předvánočním nákupům financovaným na dluh, budou mít nově mnohem lepší zastání. Nejsilnější parlamentní strana dále plní svůj volební program, a proto nyní připravila pozměňovací návrh, který zásadně omezí sankce z prodlení. Maximální smluvní pokuta bude 50 procent.
Sociální demokracie plní další předvolební slib, pokračuje v boji proti lichvě!
Do schvalovacího procesu míří další zákon, který vzešel z ideové dílny sociální demokracie. Omezení škodlivé oblasti nebankovních půjček, tzv. lichvy, patří mezi dlouhodobé programové priority ČSSD. Konkrétní podoba návrhu zákona zveřejněná dnes ministerstvem financí a zahrnující i hypotéky představuje dobrý základ do debaty, za ideální ji však označit nelze.
ÚVV schválil stanovisko České strany sociálně demokratické k řešení migrační krize
DŮLEŽITÉ: Ústřední výkonný výbor sociální demokracie schválil stanovisko k řešení migrační krize. Přikládáme dokument v plném znění.
ÚVV schválil stanovisko České strany sociálně demokratické k řešení migrační krize
DŮLEŽITÉ: Ústřední výkonný výbor sociální demokracie schválil stanovisko k řešení migrační krize. Přikládáme dokument v plném znění.
Václav Votava: Zachování funkčnosti pracovišť finančních úřadů je krok správným směrem
Vítám rozhodnutí koaliční rady nerušit dvacet tři územních pracovišť finančních úřadů. Je dobře, že i ministerstvo financí vyslyší kritické hlasy starostů, poslanců i premiéra a přehodnotí tento svůj záměr
V. Votava: V souvislosti s rušením pracovišť finančních úřadů požádám ministra financí o vysvětlení
Rozhodnutí ministerstva financí zrušit od 1. 1. 2016 dvacet tři pracovišť finančních úřadů v obcích s rozšířenou působností považuji za velmi citlivou záležitost, která může negativně ovlivnit dostupnost veřejné správy pro občany v daných regionech.
Co se to vlastně v Evropě děje?
27.7.2015 (BLOG M.CHOVANCE): Evropa spolu s migrační krizí zažívá horké chvilky. To, co se však dnes v Evropě děje, není nic nepředvídatelného. Po pádu nebo destabilizaci některých režimů jsme svědky vleklých občanských válek v Libyi, Sýrii, Iráku atd.
ČSSD jednomyslně podporuje přijetí zákona o sociálním bydlení a další změny zákonů
Předsednictvo ČSSD se na pátečním zasedání usneslo na šesti důležitých bodech...
Stanovisko V. Votavy: Sliby o rozpočtovém určení daní by měl Babiš dodržet
Plzeň, 30. června 2015 – Budu napjatě očekávat výsledky zítřejší diskuze mezi hejtmany a vládou, zejména to, zda se ministr Babiš zachová vůči krajům čestně a splní své dřívější sliby, říká šéf sněmovního rozpočtového výboru Václav Votava a dodává...
Požár lesa prý neuhasíme tím, že si do vlastního odneseme hořící strom
18.6.2015 (BLOG M.CHOVANCE): Zdánlivě nekončící příliv migrantů míří na starý kontinent na přeplněných pašeráckých lodích. Ty se navíc často potopí. Otázka uprchlíků se stala jedním z hlavních evropských témat.
Trváme na zvýšené valorizaci penzí
Sociální demokracie je přesvědčena o tom, že vláda nemůže v rámci své rozpočtové politiky ignorovat fakt, že velká část důchodců, zejména žen a těch, kteří žijí osaměle, má výrazný problém s tím, jak ze své penze uhradit základní životní potřeby a nezbytné náklady na bydlení či léky.
Projev předsedy ČSSD B. Sobotky na sjezdu KDU-ČSL
23.05.2015: Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka vystoupil na sjezdu KDU-ČSL s projevem. Přečtěte si, co bylo obsahem vystoupení...
Stanovisko J. Birkeho na tvrzení ministra dopravy D. Ťoka o výběrovém řízení na systém mýtných bran
ČSSD upozorňuje na nedostatky v přípravě výběrového řízení na provozovatele mýtného systému opakovaně a dlouhodobě. Ministr dopravy Dan Ťok se v časopise Týden ohradil proti kritice za zpoždění přípray výběrového řízení na provozovatele mýtného systému na českých silnicích po roce 2016.
Úmrtí S. Grosse: vedení strany umístilo do Lidového domu kondolenční knihu
Po dlouhé nemoci zemřel dnes ve věku 45 let bývalý předseda a dlouholetý člen České strany sociálně demokratické Stanislav Gross. Vedení sociální demokracie, které vyjadřuje upřímnou soustrast manželce, dětem a celé rodině, nechalo do informačního centra v Lidovém domě umístit kondolenční knihu.
Odměňování úředníků není gordický uzel
14.4.2015 (BLOG M.CHOVANCE):Po mnoha letech odkládání a lavírování vstoupil v platnost služební zákon. Norma možná není zcela dokonalá, ale vznikla jako kompromis napříč politickým spektrem a přináší poprvé v našich novodobých dějinách do státního aparátu jednotný systém, důraz na odbornost a v neposlední řadě i kariérní řád. S ním je pupeční šňůrou spojeno odměňování úředníků.
ÚVV ČSSD zvolil deset členů předsednictva a dovolil mladé i ženy
Důležitá personální témata mělo dnes dopoledne na programu první zasedání Ústředního výkonného výboru ČSSD po březnovém sjezdu. Delegáti v tzv. dovolbě zvolili jednak deset členů do předsednictva sociální demokracie a jednak ženy a sociální demokraty do 30 let tak, aby byly naplněny kvóty pro jejich zastoupení mezi členy ÚVV. Po dnešním jednání jsou už tak příslušné výbory na celostátní úrovni v ČSSD kompletní.
Pavel Poc otevřel v Bruselu unikátní výstavu o ochraně biodiverzity
V Evropském parlamentu byla 30.3.2015 slavnostně otevřena fotografická výstava o ochraně biodiverzity zemědělských plodin pro budoucí generace. Za jejím uvedením stojí český europoslanec a původní profesí biolog RNDr. Pavel Poc společně s organizací Crop Trust, která vede celosvětovou kampaň k zajištění finančních prostředků pro síť mezinárodních genových bank.
Evropští státníci proberou na konferenci PES téma Ukrajiny
Důležité problémy zahraniční politiky budou dnes večer řešit zástupci evropských sociálně demokratických stran. Konference Strany evropských socialistů (PES), jíž se účastní její předseda Sergej Stanišev a také bývalý šéf frakce S&D v Evropském parlamentu Hannes Swoboda, se bude zabývat tématem východního partnerství ve vztahu k vyostřené situaci na Ukrajině a souvisejícímu napětí mezi Evropskou unií a Ruskem.
Sociální demokracie podniká další kroky ke zrušení II. důchodového pilíře
Projednávání zásadního programového bodu sociální demokracie, zrušení II. důchodového pilíře, čeká aktuální schůzi Poslanecké sněmovny. Do druhého a třetího čtení míří návrh o důchodovém spoření, který skoncuje s nesystémovým a škodlivým řešením nastartovaným od 1. ledna 2013.
Pozitivní signály
20.2.2015 (BLOG M.CHOVANCE): Policie objasnila v loňském roce procentuálně nejvíce případů za posledních deset let. Rok 2014 je pak zlomový i v tom, že celkově trestných činů výrazně ubylo a podařilo se zajistit majetek za více než osm miliard korun. Ze statistických dat již nevyčteme, co vše je příčinou tohoto markantního zlepšení.
ČSSD představila návrhy úprav stanov
Poslední zasedání ÚVV ČSSD před březnovým sjezdem pokračování v diskusi o návrhu PG ČSSD na změnu stanov se dnes uskutečnilo v pražském Kongresovém centru. Nejdůležitější bod představovala tzv. dovolba delegátů a delegátek na sjezd z řad Mladých sociálních demokratů (MSD) a Sociálně demokratických žen (SDŽ). Členové ÚVV získali ale také další důležité informace – mimo jiné právě k organizaci sjezdu.
Mladí sociální demokraté (MSD) spouštějí politický mentoring
První politický mentoringový program v rámci spolupráce ČSSD a Mladých sociálních demokratů („MSD“) startuje tento týden. Do programu se zapojí politické špičky např. ministři Michaela Marksová nebo Milan Chovanec, předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček nebo Vladimír Špidla a mnoho dalších poslanců, senátorů či komunálních politiků a političek.